Dzień Dziecka pod hasłem ,,Wyprawa na safari"

Podczas tegorocznego Dnia Dziecka w świetlicy odbyliśmy wspólną wyprawę na safari, w głąb afrykańskiej przyrody. W ramach tygodniowych, tematycznych zajęć dzieci poznały Afrykę: jej położenie na mapie świata, przyrodę, zwierzęta i mieszkańców. Zajęcia łączyły elementy edukacji przyrodniczej, zabaw ruchowych, muzycznych i plastycznych. Dzieci dowiedziały się również, że wielu gatunkom zwierząt żyjących w Afryce grozi wyginięcie, dlatego ważna jest ochrona całej przyrody. Był to ciekawy cykl zajęć pobudzjących zainteresowania przyrodnicze, zachęcające do podróżowania i poznawania nowych kontynentów.

 

(1)

(1)

(10)

(10)

(11)

(11)

(12)

(12)

(13)

(13)

(2)

(2)

(3)

(3)

(4)

(4)

(5)

(5)

(6)

(6)

(7)

(7)

(8)

(8)

(9)

(9)

Powrót na górę