Podczas tegorocznego Dnia Dziecka w świetlicy odbyliśmy wspólną wyprawę na safari, w głąb afrykańskiej przyrody. W ramach tygodniowych, tematycznych zajęć dzieci poznały Afrykę: jej położenie na mapie świata, przyrodę, zwierzęta i mieszkańców. Zajęcia łączyły elementy edukacji przyrodniczej, zabaw ruchowych, muzycznych i plastycznych. Dzieci dowiedziały się również, że wielu gatunkom zwierząt żyjących w Afryce grozi wyginięcie, dlatego ważna jest ochrona całej przyrody. Był to ciekawy cykl zajęć pobudzjących zainteresowania przyrodnicze, zachęcające do podróżowania i poznawania nowych kontynentów.

