Malarstwo wywiera pozytywny wpływ na rozwój dzieci, aby przybliżyć uczniom świat sztuki, w naszej świetlicy odbył się cykl tygodniowych zajęć z okazji Dnia Kobiet pod hasłem ,,Będę malarką".
Dzieci przyswoiły sobie wiadomości z zakresu sztuki w oparciu o filmy edukacyjne, prezentacje multimedialne, książki. Poznały ciekawostki o zawodzie malarza, dowiedziały się jak wygląda pracownia malarska, przybory malarskie, etapy powstawania obrazu. Świetliczaki poznały nazwiska słynnych malarzy z Polski i świata oraz ich obrazy. Poznały definicję galerii i muzeum, miejsc gdzie można oglądać dzieła sztuki. Dzieci odbyły wirtualny spacer do słynnych światowych galerii malarskich. Korzystając ze zdobytej wiedzy zmieniliśmy naszą świetlicę w małą pracownię. Dzieci na sztalugach malowały swoje obrazy, z których później zrobiliśmy wystawę.

